Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Lubaniu powstało dnia 01.09.1999r. w wyniku przekształcenia Szkoły Podstawowej Nr 5. Pierwotna siedziba szkoły mieściła się przy ulicy Kopernika 15. Już w pierwszym roku istnienia przy dużej pomocy Rady Rodziców, gimnazjum dopracowało się sztandaru.

Szkoła przykłada dużą wagę do rozwijania symboliki i tradycji. Poczet sztandarowy posiada swoje charakterystyczne czarne togi i birety. Wszyscy uczniowie szkoły także posiadają birety, które zakładają podczas szkolnych uroczystości. W roku szkolnym 2002/2003 w wyniku całorocznego projektu wybrano patrona placówki – Mikołaja Kopernika. Ten wielki uczony to wzór do naśladowania dla uczniów. Uroczystość nadania imienia odbyła się w dniu 20.06.03r. W roku szkolnym 2003/2004 tradycje szkolne zostały wzbogacone o hymn szkolny. Z dniem 1.09.2003r. szkoła zmieniła swoją siedzibę – obecnie zajmuje budynek przy ulicy Mickiewicza 1.

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika, zgodnie z wymogami współczesnego życia, stawia na człowieka otwartego, tolerancyjnego, uczciwego i wykształconego. Temu służą liczne koła zainteresowań oraz praca na lekcjach. Szkoła szczyci się prężnym, dobrze działającym Klubem Europejskim “Euroklub” oraz aktywnym Samorządem Uczniowskim. Młodzież gimnazjum śpiewa, wystawia sztuki teatralne i kabarety, osiąga sukcesy sportowe. Gimnazjum
nr 2 im. Mikołaja Kopernika nie stoi w miejscu.

Data wprowadzenia:2007-01-12 12:46:58
Data publikacji:2007-01-12 13:08:48