26-03-2024

Szykują się niezwykle aktywne wakacje. Latem uruchomiony zostanie stadion sportowy wraz z kompleksem rekreacyjnym.

widok z lotu ptaka na modernizowany stadion

Coraz lepsze warunki pogodowe sprzyjają inwestycjom. Po zimowej przerwie wykonawca wrócił na plac budowy przy ul. Ludowej. Postęp prac widać gołym okiem. Wokół trybuny (w stanie surowym) powstaje chodnik z kostki brukowej. Od strony szkoły podstawowej wykonana została droga dojazdowa do całego kompleksu. Jednocześnie trwają prace przy głównej płycie boiska. Ważnym elementem nowopowstałego stadionu będzie certyfikowana bieżnia tartanowa, która pozwoli na użytkowanie jej przez profesjonalne ekipy lekkoatletyczne. Nie zabraknie miejsca do skoku w dal czy pchnięcia kulą.

- Bieżnia budowana będzie zgodnie z obowiązującymi normami Unii Europejskiej oraz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Na certyfikowanym obiekcie będą mogli trenować profesjonaliści, będziemy mogli organizować tam zawody z prawdziwego zdarzenia. Co nie wyklucza faktu, że obiekt posłuży przede wszystkim miejskim klubom sportowym czy lubańskim szkołom – mówi Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński.

W niedługim czasie cały obiekt zostanie ogrodzony. Następnie rozpoczną się prace przy kompleksie rekreacyjnym, który obejmuje dwa boiska do piłki siatkowej oraz ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci. Planowany termin wykonania całej inwestycji wyznaczony został na okres wakacyjny. Idealnym momentem uruchomienia kompleksu byłby moment otwarcia sezonu na pobliskim wodnym placu zabaw.

(Tekst: ŁCR)